Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

Mikroskopy stereoskopowe to mikroskopy optyczne umożliwiające przestrzenne widzenie obserwowanego obiektu. Światło biegnące w torach optycznych mikroskopu stereoskopowego, oddzielnych dla obojga oczu, wytwarza obraz, postrzegany przez nas umysł jako trójwymiarowy. W zależności od konstrukcji torów optycznych tych mikroskopów, dzieli się je na systemy: Greenough oraz CMO (Common Main Objective). Konstrukcje CMO, ze względu na równolegle biegnące tory optyczne w głowicy, posiadają szersze możliwości rozbudowy, zarówno w kierunku zwiększenia ergonomii pracy jak i stopnia zautomatyzowania.

Mikroskop stereoskopowy ZEISS Stemi 305

Mikroskop stereoskopowy ZEISS Stemi 305 jest mikroskopem ze zintegrowanym oświetlaczem i systemem do dokumentacji. Ten kompaktowy mikroskop wyposażony w układ optyczny Greenough posiada system zmiany powiększenia typu zoom 5:1 i zapewnia duże pole widzenia - do 29 mm, w podstawowej konfiguracji. Głowice optyczne tego mikroskopu wyposażone są w układ oświetlenia pseudo-pionowego, zapewniającego dobrą inspekcję dna otworów i wgłębień.

Mikroskop stereoskopowy ZEISS SteREO Discovery.V8

SteREO Discovery.V8 to model mikroskopu o zwielokrotnionym wrażeniu stereoskopii. Manualny układ zmiany powiększeń w układzie CMO (Common Main Objective) o krotności 8:1 z systemem click-stop’ów gwarantuje powtarzalność pomiarów zarówno optycznych jak i cyfrowych. Podnosi też możliwości rozbudowy o pełną gamę akcesoriów pochodzących z rodziny SteREO Discovery.

Mikroskop stereoskopowy ZEISS SteREO Discovery.V12

SteREO Discovery.V12 to zaawansowany mikroskop badawczy. Wysoka krotność zmotoryzowanego układu zmiany powiększenia zoom wraz z innowacyjnym rozwiązaniem sterowania SyCoP (System Control Panel) gwarantuje powtarzalność pomiarów zarówno optycznych jak i cyfrowych. Układ optyczny w systemie CMO zapewnia możliwości rozbudowy o pełną gamę akcesoriów pochodzących z rodziny SteREO Discovery.

Mikroskop stereoskopowy ZEISS Stemi 508

Mikroskop stereoskopowy ZEISS Stemi 508 cechuje unikalne rozwiązanie z układem optycznym Greenough i optyką korygowaną apochromatycznie. Posiada system zmiany powiększenia typu zoom 8:1 i zapewnia duże pole widzenia - do 37 mm, w podstawowej konfiguracji. Powyższe cechy sprawiają, że mikroskop doskonale odzwierciedla kolory i posiada doskonały kontrast obrazowania.

Mikroskop stereoskopowy ZEISS SteREO Discovery.V20

SteREO Discovery.V20 to zautomatyzowany, oparty na optyce o najwyższej jakości, badawczy mikroskop stereoskopowy. Sterowany za pomocą zewnętrznego kontrolera dotykowego, oparty na zmotoryzowanym układzie zmiany powiększenia zoom o wsp. powiększenia 20:1, może pracować w trybie stereoskopowym, a w odpowiedniej konfiguracji również w trybie monoskopowym. Układ optyczny w systemie CMO zapewnia możliwości rozbudowy o pełną gamę akcesoriów pochodzących z rodziny SteREO Discovery.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?