Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

Mikroskopy cyfrowe z definicji to urządzenia do cyfrowego obrazowania i analizy badanej próbki. Zazwyczaj tego typu mikroskopy pozbawione są tubusa z okularami. W ich miejsce wbudowany jest konstrukcyjnie system do akwizycji obrazów, najczęściej jest to kamera z sensorem CCD lub CMOS. Dodatkowo, urządzenia te wyposażone są w zmotoryzowane układy sterowania w osiach x-y-z. Umożliwiają one obrazowanie dużych obszarów w płaszczyźnie przedmiotowej oraz analizę topograficzną, powiązaną z automatyczną obróbką obrazu.

Mikroskop cyfrowy ZEISS Smartzoom 5

Mikroskop cyfrowy ZEISS Smartzoom 5 to zintegrowane stanowisko służące do szybkiej realizacji zadań i prac zarówno w kontekście rutynowym jak i badawczym. Analiza obrazów dwuwymiarowych w odniesieniu do względnego systemu współrzędnych i odwzorowywanie trójwymiarowych komponentów dzięki rekonstrukcji 3D to podstawowe funkcje tego urządzenia.

Mikroskop cyfrowy ZEISS Axio Zoom.V16

Axio Zoom.V16 to zautomatyzowany, oparty na najwyższej jakości optyce mikroskop w układzie monoskopowym. W zależności od wyposażenia optycznego może służyć jako makroskop lub mikroskop. W odpowiedniej konfiguracji spełnia rolę pomiarowego mikroskopu cyfrowego, z wysoką powtarzalnością wyników.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?