Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskopy cyfrowe z definicji to urządzenia do cyfrowego obrazowania i analizy badanej próbki. Zazwyczaj tego typu mikroskopy pozbawione są tubusa z okularami. W ich miejsce wbudowany jest konstrukcyjnie system do akwizycji obrazów, najczęściej jest to kamera z sensorem CCD lub CMOS. Dodatkowo, urządzenia te wyposażone są w zmotoryzowane układy sterowania w osiach x-y-z. Umożliwiają one obrazowanie dużych obszarów w płaszczyźnie przedmiotowej oraz analizę topograficzną, powiązaną z automatyczną obróbką obrazu.

Mikroskop cyfrowy ZEISS Smartzoom 5

Mikroskop cyfrowy ZEISS Smartzoom 5

Mikroskop cyfrowy ZEISS Smartzoom 5 to zintegrowane stanowisko służące do szybkiej realizacji zadań i prac zarówno w kontekście rutynowym jak i badawczym. Analiza obrazów dwuwymiarowych w odniesieniu do względnego systemu współrzędnych i odwzorowywanie trójwymiarowych komponentów dzięki rekonstrukcji 3D to podstawowe funkcje tego urządzenia.

Mikroskop cyfrowy ZEISS Axio Zoom.V16

Mikroskop cyfrowy ZEISS Axio Zoom.V16

Axio Zoom.V16 to zautomatyzowany, oparty na najwyższej jakości optyce mikroskop w układzie monoskopowym. W zależności od wyposażenia optycznego może służyć jako makroskop lub mikroskop. W odpowiedniej konfiguracji spełnia rolę pomiarowego mikroskopu cyfrowego, z wysoką powtarzalnością wyników.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Zadzwoń  +48 691 477 836 lub Napisz do mnie

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.