Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskopy polaryzacyjne przeznaczone są do obserwacji ortoskopowych i konoskopowych. Ich cechą charakterystyczną jest stolik, obrotowy w pełnym zakresie 360° oraz możliwość centrowania obiektywów, które zazwyczaj bazują na optyce odprężonej. Polaryzatory i analizatory są również obrotowe, osadzone w obudowach umożliwiających odczyt kąta polaryzacji światła. Bogate wyposażenie optyczne w kompensatory i płytki opóźniające, umożliwia analizę ilościową cech optycznych badanych kryształów. Mikroskopy polaryzacyjne służą do analizy materiałów zarówno w świetle odbitym jak i przechodzącym.

Mikroskop polaryzacyjny ZEISS Axio Imager 2 Pol

Mikroskop polaryzacyjny ZEISS Axio Imager 2 Pol

W dziedzinie badań materiałów Axio Imager 2 POL wyznacza nowe standardy. Nowy system optyki IC2S (Infinity Colour & Contrast Corrected System), unikalne rozwiązanie ACR (Automatic Component Recognition), ogromna ilość akcesoriów sprawia, że mikroskop ten to jedno z najbardziej zaawansowanych stanowisk badawczych.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Zadzwoń  +48 691 477 836 lub Napisz do mnie

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.