Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskopy elektronowe to urządzenia wykorzystujące do obrazowania wiązkę elektronów. Pozwalają zatem badać i obserwować topografię badanego materiału na poziomie atomów, a co za tym idzie służą do obrazowania i charakteryzowania materiałów w skali od nanometrycznej do mikrometrycznej. W zależności od zastosowanych detektorów mikroskopy elektronowe mogą służyć do badania morfologii, oznaczania składów fazowych i topografii, do analizy struktury krystalograficznej, do oznaczania składu chemicznego i/lub do badania luminescencji.

Mikroskop elektronowy ZEISS Gemini

Mikroskop elektronowy ZEISS Gemini

Rodzina mikroskopów skaningowych Gemini z emisją polową to rozwiązania umożliwiające uzyskiwanie metodą niskonapięciową wysoko kontrastowych obrazów. Wynika to z połączenia w wersji GeminiSEM 500 technologii Gemini z nowatorską konstrukcją opto-elektronową.

Mikroskop elektronowy ZEISS Merlin

Mikroskop elektronowy ZEISS Merlin

Merlin to skaningowy mikroskop elektronowy z emisją polową, umożliwiający obrazowanie o rozdzielczości na poziomie atomu. Konfiguracja mikroskopu z kolumną GEMINI II łączy w sobie możliwości ultra szybkiej analityki mikroskopowej, wysokiej rozdzielczości obrazowania przy użyciu zaawansowanych trybów detekcji i wysokiej elastyczności konfiguracyjnej.

Mikroskop elektronowy ZEISS Sigma

Mikroskop elektronowy ZEISS Sigma

Sigma to skaningowy mikroskop elektronowy z emisją polową oparty na kolumnie GEMINI i katodzie Schottky’ego. Służy do zaawansowanego obrazowania i analiz mikroskopowych. Wysoka jakość niskonapięciowego obrazowania przy stabilnym prądzie i unikalnym detektor In-Lens czyni ten mikroskop unikalnym w swojej klasie.

Mikroskop elektronowy ZEISS EVO

Mikroskop elektronowy ZEISS EVO

Mikroskop elektronowy EVO do nauk materiałowych oferowane są jako EVO MA. Są to konwencjonalne mikroskopy z katodą wolframową i możliwością rozbudowy o katodę LaB6 Mikroskopy Serii EVO MA mają w standardzie niską próżnię do 400Pa. Klasyczne przyłączenie analizatorów EDX czyni mikroskop Serii EVO najbardziej efektywnym, analitycznym narzędziem, dostępnym na rynku.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Zadzwoń  +48 691 477 836 lub Napisz do mnie

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.