Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

Mikroskopy elektronowe to urządzenia wykorzystujące do obrazowania wiązkę elektronów. Pozwalają zatem badać i obserwować topografię badanego materiału na poziomie atomów, a co za tym idzie służą do obrazowania i charakteryzowania materiałów w skali od nanometrycznej do mikrometrycznej. W zależności od zastosowanych detektorów mikroskopy elektronowe mogą służyć do badania morfologii, oznaczania składów fazowych i topografii, do analizy struktury krystalograficznej, do oznaczania składu chemicznego i/lub do badania luminescencji.

Mikroskop elektronowy ZEISS Gemini

Rodzina mikroskopów skaningowych Gemini z emisją polową to rozwiązania umożliwiające uzyskiwanie metodą niskonapięciową wysoko kontrastowych obrazów. Wynika to z połączenia w wersji GeminiSEM 500 technologii Gemini z nowatorską konstrukcją opto-elektronową.

Mikroskop elektronowy ZEISS Sigma

Sigma to skaningowy mikroskop elektronowy z emisją polową oparty na kolumnie GEMINI i katodzie Schottky’ego. Służy do zaawansowanego obrazowania i analiz mikroskopowych. Wysoka jakość niskonapięciowego obrazowania przy stabilnym prądzie i unikalnym detektor In-Lens czyni ten mikroskop unikalnym w swojej klasie.

Mikroskop elektronowy ZEISS Crossbeam

CrossBeam jest skaningowym mikroskopem dwuwiązkowym, bazującym na kombinacji działa jonowego, emitującego wiązkę jonów galu, z technologią emisji polowej Schottky’ego. Jest najwyższej klasy narzędziem do nanotomografii i nanotechnologii. Umożliwia więc zarówno przygotowanie jak i obserwację preparatów. Charakteryzuje się modułową konfiguracją systemu i precyzyjnym stolikiem, zmotoryzowanym w sześciu osiach.

Mikroskop elektronowy ZEISS EVO

Mikroskop elektronowy EVO do nauk materiałowych oferowane są jako EVO MA. Są to konwencjonalne mikroskopy z katodą wolframową i możliwością rozbudowy o katodę LaB6 Mikroskopy Serii EVO MA mają w standardzie niską próżnię do 400Pa. Klasyczne przyłączenie analizatorów EDX czyni mikroskop Serii EVO najbardziej efektywnym, analitycznym narzędziem, dostępnym na rynku.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?