Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

Mikroskopy rentgenowskie to mikroskopy w których próbka jest obracana i oświetlana zogniskowaną wiązką niskoenergetycznego promieniowania rentgenowskiego. Dzięki tomografii komputerowej w mikroskopii rentgenowskiej efektem obrazowania są obrazy przekrojowe, przestrzenne i czasowe (4D). W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń rentgenowskich w mikroskopii rentgenowskiej na powiększenie całkowite składa się powiększenie geometryczne i powiększenie optyczne uzyskiwane przez zastosowanie obiektywów optycznych.

Mikroskop rentgenowski ZEISS Xradia Context

ZEISS Xradia Context to nieniszczący trójwymiarowy system mikro-tomografii komputerowej o dużym polu widzenia. Dzięki wytrzymałemu stolikowi i szerokiemu zakresowi pozycjonowania źródła / detektora sterowanemu programowo, możesz obrazować w wysokiej rozdzielczości i uwidaczniając najmniejsze szczegóły duże, ciężkie (25 kg) i wysokie, a także małe próbki.

Mikroskop rentgenowski ZEISS Xradia Versa

Mikroskopy Xradia Versa to seria analizatorów rentgenowskich – unikalnych systemów mikroskopii rentgenowskiej. Oferują one możliwość trójwymiarowego obrazowania struktur badanych próbek, w rozdzielczości dochodzącej do 0,5µm. W przeciwieństwie do tradycyjnej tomografii rentgenowskiej mikroskopy XRadia mają możliwość obrazowania struktur przy użyciu unikalnego kontrastu fazowego oraz odpowiedniego scyntylatora osadzonego w uchwycie rewolwerowym, skonstruowanego na wzór rewolwerowego uchwytu obiektywowego mikroskopu optycznego.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?