Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

W aplikacjach przemysłowych mikroskopy konfokalne służą zazwyczaj do badania powierzchni materiałów, topografii i chropowatości metodą optyczną, bezstykową. Mikroskopy konfokalne bazują na źródle laserowym, który skanuje badany obszar, obrazując dzięki przysłonie punktowej płaszczyznę fokalną, pozbawioną sygnałów pochodzących z warstw wyżej i niżej leżących. Zautomatyzowany system ogniskowania umożliwia następnie akwizycję szeregu takich płaszczyzn, celem stworzenia trójwymiarowego odwzorowania powierzchni.

Mikroskop konfokalny ZEISS Smartproof 5

Mikroskop ZEISS Smartproof 5 to kompaktowy, w pełni zintegrowany mikroskop konfokalny przeznaczony do cyfrowego obrazowania i analizy topografii powierzchni badanej próbki. Smartproof 5 wyposażony jest w zmotoryzowane układy sterowania w osiach x-y-z. Umożliwiają one obrazowanie dużych obszarów w płaszczyźnie przedmiotowej jak też, bazując na danych pochodzących z detekcji kolejnych płaszczyzn fokalnych, odwzorowanie topografii.

Mikroskop konfokalny ZEISS LSM 900

Przystawka konfokalna LSM 900, współpracująca ze statywami AxioImager.Z2m lub Axio Imager Vario to mikroskop konfokalny służący do trójwymiarowej analizy topograficznej w materiałoznawstwie. Współpraca przystawki ze statywem mikroskopu metalograficznego zapewnia wykorzystanie wszystkich metod kontrastujących wykorzystywanych w mikroskopie świetlnym. Kombinacja technik mikroskopii świetlnej z laserową w jednym urządzeniu to najwyższa dokładność i wszechstronna analiza materiału.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?