Mikroskopy metalograficzne dla przemysłu
Mikroskopy metalograficzne, to mikroskopy wykorzystywane w metalografii do analizy głównych cech materiałowych takich jak określenie wielkości ziarna, obliczanie udziału fazowego, porowatości, opisu wad materiału. Ponieważ próbki metalograficzne są nieprzeźroczyste, mikroskopy do ich analizy wykorzystują światło odbite.
Najbardziej przyjazny mikroskop odwrócony do prac rutynowych. Z kodowanym rewolwerem obiektywowym, umożliwiającym automatyczną kalibrację dokumentacji, analiza ilościowa i archiwizacja wyników nigdy w tej klasie urządzeń nie była tak łatwa.
Podstawowy mikroskop metalograficzny do prac rutynowych z doskonałą optyką, kompatybilną z zaawansowanymi mikroskopami badawczymi. Modułowa budowa umożliwia ergonomiczną pracę we wszystkich aplikacjach wymagających technik światła odbitego.
Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech, to kompaktowe rozwiązanie z nasadką tubusa, która jest zintegrowana z kamerą cyfrową, z możliwością przesyłania obrazu mikroskopowego poprzez Wi-Fi. Dostępna, darmowa aplikacja Matscope na iPada umożliwia archiwizację wyników oraz podstawową analizę metalograficzną, w tym analizę porowatości, grubości warstw, wielkości ziarna zgodnie z ASTM E112, ISO643.
Najbardziej wszechstronne stanowisko warsztatowe, które z łatwością sprosta zarówno badaniu niewielkich próbek w świetle transmisyjnym i odbitym jak i badaniu elementów o dużych gabarytach (wysokości do 380mm) w świetle odbitym. Spełnia wszystkie potrzeby dzięki zaawansowanej budowie modułowej.
W dziedzinie badań materiałów Axio Imager 2 MAT wyznacza nowe standardy. Nowy system optyki IC2S (Infinity Colour & Constrast Corrected System), unikalne rozwiązanie ACR (Automatic Component Recognition), ogromna ilość akcesoriów sprawia, że mikroskop ten to jedno z najbardziej zaawansowanych stanowisk badawczych.
Najbardziej zaawansowany mikroskop odwrócony o budowie modułowej, umożliwiającej szerokie możliwości konfiguracyjne, począwszy od apochromatycznego oświetlacza a skończywszy na wyposażeniu w techniki kontrastu różniczkowo-interferencyjnego, wykorzystującej polaryzację kołową.