Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskopy metalograficzne, to mikroskopy wykorzystywane w metalografii do analizy głównych cech materiałowych takich jak określenie wielkości ziarna, obliczanie udziału fazowego, porowatości, opisu wad materiału. Ponieważ próbki metalograficzne są nieprzeźroczyste, mikroskopy do ich analizy wykorzystują światło odbite.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech

Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech

Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech, to kompaktowe rozwiązanie z nasadką tubusa, która jest zintegrowana z kamerą cyfrową, z możliwością przesyłania obrazu mikroskopowego poprzez Wi-Fi. Dostępna, darmowa aplikacja Matscope na iPada umożliwia archiwizację wyników oraz podstawową analizę metalograficzną, w tym analizę porowatości, grubości warstw, wielkości ziarna zgodnie z ASTM E112, ISO643.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Imager 2

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Imager 2

W dziedzinie badań materiałów Axio Imager 2 MAT wyznacza nowe standardy. Nowy system optyki IC2S (Infinity Colour & Constrast Corrected System), unikalne rozwiązanie ACR (Automatic Component Recognition), ogromna ilość akcesoriów sprawia, że mikroskop ten to jedno z najbardziej zaawansowanych stanowisk badawczych.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Lab.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Lab.A1

Podstawowy mikroskop metalograficzny do prac rutynowych z doskonałą optyką, kompatybilną z zaawansowanymi mikroskopami badawczymi. Modułowa budowa umożliwia ergonomiczną pracę we wszystkich aplikacjach wymagających technik światła odbitego.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1

Najbardziej przyjazny mikroskop odwrócony do prac rutynowych. Z kodowanym rewolwerem obiektywowym, umożliwiającym automatyczną kalibrację dokumentacji, analiza ilościowa i archiwizacja wyników nigdy w tej klasie urządzeń nie była tak łatwa.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axioscope

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axioscope

Najbardziej wszechstronne stanowisko warsztatowe, które z łatwością sprosta zarówno badaniu niewielkich próbek w świetle transmisyjnym i odbitym jak i badaniu elementów o dużych gabarytach (wysokości do 380mm) w świetle odbitym. Spełnia wszystkie potrzeby dzięki zaawansowanej budowie modułowej.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Observer

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Observer 7

Najbardziej zaawansowany mikroskop odwrócony o budowie modułowej, umożliwiającej szerokie możliwości konfiguracyjne, począwszy od apochromatycznego oświetlacza a skończywszy na wyposażeniu w techniki kontrastu różniczkowo-interferencyjnego, wykorzystującej polaryzację kołową.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Zadzwoń  +48 691 477 836 lub Napisz do mnie

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.