Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00

Mikroskopy metalograficzne, to mikroskopy wykorzystywane w metalografii do analizy głównych cech materiałowych takich jak określenie wielkości ziarna, obliczanie udziału fazowego, porowatości, opisu wad materiału. Ponieważ próbki metalograficzne są nieprzeźroczyste, mikroskopy do ich analizy wykorzystują światło odbite.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axiolab 5

Podstawowy mikroskop metalograficzny do prac rutynowych z doskonałą optyką, kompatybilną z zaawansowanymi mikroskopami badawczymi. Modułowa budowa umożliwia ergonomiczną pracę we wszystkich aplikacjach wymagających technik światła odbitego.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech

Mikroskop metalograficzny ZEISS Primotech, to kompaktowe rozwiązanie z nasadką tubusa, która jest zintegrowana z kamerą cyfrową, z możliwością przesyłania obrazu mikroskopowego poprzez Wi-Fi. Dostępna, darmowa aplikacja Matscope na iPada umożliwia archiwizację wyników oraz podstawową analizę metalograficzną, w tym analizę porowatości, grubości warstw, wielkości ziarna zgodnie z ASTM E112, ISO643.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axioscope

Najbardziej wszechstronne stanowisko warsztatowe, które z łatwością sprosta zarówno badaniu niewielkich próbek w świetle transmisyjnym i odbitym jak i badaniu elementów o dużych gabarytach (wysokości do 380mm) w świetle odbitym. Spełnia wszystkie potrzeby dzięki zaawansowanej budowie modułowej.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Imager 2

W dziedzinie badań materiałów Axio Imager 2 MAT wyznacza nowe standardy. Nowy system optyki IC2S (Infinity Colour & Constrast Corrected System), unikalne rozwiązanie ACR (Automatic Component Recognition), ogromna ilość akcesoriów sprawia, że mikroskop ten to jedno z najbardziej zaawansowanych stanowisk badawczych.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1

Najbardziej przyjazny mikroskop odwrócony do prac rutynowych. Z kodowanym rewolwerem obiektywowym, umożliwiającym automatyczną kalibrację dokumentacji, analiza ilościowa i archiwizacja wyników nigdy w tej klasie urządzeń nie była tak łatwa.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Observer 7

Najbardziej zaawansowany mikroskop odwrócony o budowie modułowej, umożliwiającej szerokie możliwości konfiguracyjne, począwszy od apochromatycznego oświetlacza a skończywszy na wyposażeniu w techniki kontrastu różniczkowo-interferencyjnego, wykorzystującej polaryzację kołową.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?