Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00
Mikroskop metalograficzny ZEISS Axioscope

Mikroskop świetlny Axioscope został opracowany specjalnie z myślą o spełnieniu najbardziej typowych wymagań w zakresie obrazowania optycznego w laboratoriach materiałowych. Funkcje kodowania i automatyzacji sprawiają, że jest on szczególnie dobrze dostosowany do rutynowych zadań, stawiających równocześnie wysokie wymagania dotyczące jakości danych i ich powtarzalności. Ale Axioscope na tym nie poprzestaje. Jest również w stanie obsługiwać zaawansowaną mikroskopię optyczną do badań materiałowych.

Axioscope to gotowe rozwiązanie dla metalografii i materiałoznawstwa przydatne zarówno w badaniach naukowych, jak i w przemyśle – z funkcjami umożliwiającymi określanie wielkości ziarna, faz i grubości warstw oraz klasyfikację cząstek grafitu.

Analizuj swoje próbki za pomocą różnych technik kontrastowania. Dzięki zaawansowanemu systemowi oświetlenia próbki są zawsze optymalnie oświetlone.

Axioscope Vario – to najbardziej wszechstronny mikroskop do badania materiałów. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku bardziej nietypowych próbek. Axioscope Vario jest przeznaczony do zastosowań wykorzystujących światło odbite i zjawisko fluorescencji. Posiada rozszerzoną przestrzeń dla próbek, mieszczącą duże obiekty do 380 mm. Ważną zaletą operacyjną jest mechanizm korbowy na szczycie kolumny statywu. Ta korba umożliwia użytkownikom stałą ręczną regulację położenia pionowego korpusu mikroskopu, bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi. Metalowa płyta podstawy dodatkowo redukuje wibracje, aby zapewnić stabilność wymaganą do wszystkich badań materiałów.

  • oświetlenie halogenowe 100W lub LED 10W;
  • 6-pozycyjny rewolwer obiektywowy, występujący w różnych kombinacjach
  • optyka korygowana na nieskończoność
  • techniki obserwacji: światło odbite (jasne pole, ciemne pole, kontrast różniczkowo-interferencyjny DIC lub C-DIC, polaryzacja, fluorescencja); światło przechodzące (jasne pole, ciemne pole, polaryzacja, kontrast różniczkowo-interferencyjny DIC lub C-DIC, PlasDIC, kontrast fazowy

Dostępny w opcjach:

  • Axioscope 5 - Manualny mikroskop z kodowanymi komponentami zapewnia powtarzalne i wiarygodne wyniki analizy cięć materiałowych, cienkich przekrojów i powierzchni pęknięć
  • Axioscope 5 POL - Manualny mikroskop z kodowanymi komponentami zapewnia powtarzalne i wiarygodne wyniki w typowych dla mikroskopii polaryzacyjnej dziedzinach, takich jak: geologia, mineralogia i metalografia
  • Axioscope 7 - Mikroskop z kodowanymi i zmotoryzowanymi komponentami do zadań związanych z mikroskopią materiałów, które wymagają zaawansowanych możliwości obrazowania i automatyzacji procesów pracy
  • Axioscope Vario - przeznaczony do obserwacji dużych i nietypowych próbek - dużych obiektów – nawet do 380 mm.

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?