Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskop konfokalny ZEISS LSM 900


Mikroskop konfokalny ZEISS LSM 900

LSM 900 to system mikroskopowy, który wykorzystuje punktowe światło laserowe do sekwencyjnego rejestrowania zdefiniowanych sekcji optycznych próbki i łączenia ich w trójwymiarowy stos obrazów. Głównym elementem mikroskopu konfokalnego jest specjalna przysłona polowa, tzw. przysłona konfokalna (z ang. pinhole), umiejscowiona w torze optycznym w taki sposób, aby do detektora docierały tylko informacje z płaszczyzny ostrości, zaś informacje spoza niej były blokowane. Obraz jest generowany przez skanowanie w osiach x,y. Dzięki wykorzystaniu statywu mikroskopu Axio Imager 2 bez dodatkowych, peryferyjnych urządzeń ogniskujących skok układu ogniskującego w osi z wynosi 10nm. Zakres odwzorowywania powierzchni w osi z może osiągać milimetry.

Dodatkowy kanał modułu konfokalnego może być wykorzystywany do pozyskiwania sygnału fluorescencyjnego z materiału, który skorelowany z topografią może wnosić dodatkowe informacje do interpretacji wyników.

Mikroskop ZEISS LSM 900 to wysokiej klasy platforma konfokalna, stworzona z myślą o wymagających zastosowaniach materiałowych zarówno w 2D, jak i 3D. Umożliwia analizę topografii struktury próbki i ocenę chropowatości powierzchni za pomocą bezdotykowego obrazowania konfokalnego. Mikroskop jest również wykorzystywany jako bezstykowy system do optycznej trójwymiarowej profilometrii.

Z systemem może współpracować ponad 40 obiektywów o zakresie powiększeń od 1,25x do 150x.

  • Statyw: Axio Imager.Z2m, Axio Observer 7m
  • Moduł skanujący: dwa niezależne lustra galwanometryczne
  • Rozdzielczość skanowania: od 32x1 do 6144x6144
  • Szybkość skanowania: do 8 ramek /sek przy rozdzielczości 1024x256
  • Powiększenie skanowania: od 0,5x do 40x
  • Możliwość obrotu wiązką skanującą: obrót o 360° z krokiem 0,1°
  • Pole skanowania: przekątna 18mm
  • Układ detekcji: 1 lub 2 detektory multialkaliczne (MA) PMT (wydajność kwantowa QE 25%)

Opcje konfiguracyjne:

  • 1 kanałowy moduł skanujący LSM 900 z linią laserową 405nm
  • 2 kanałowy moduł skanujący LSM 900 z laserem o wzbudzeniach: 405nm, 488nm, 561nm, 640nm

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.