Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
Szukasz mikroskopu?
Godziny pracy: pn-pt 9:00-17:00
Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1 to kompaktowy mikroskop odwrócony, skonstruowany do rutynowych badań dużych i ciężkich próbek przy użyciu wszystkich klasycznych technik obserwacyjnych, w świetle odbitym i przechodzącym.

System zarządzania światłem umożliwia sprawne dostosowanie poziomu oświetlenia i oszczędność energii.

Modułowa budowa umożliwia wzbogacenie podstawowego wyposażenia mikroskopu w okularowe siatki pomiarowe lub porównawcze, moduły ergonomiczne stoliki ślizgowe lub skaningowe.

W połączeniu z kamerą cyfrową i oprogramowaniem materiałowym umożliwia analizę wielkości ziaren, składników fazowych, grubości warstw czy też interaktywne pomiary charakterystycznych struktur.

Jego pięciopozycyjny rewolwer obiektywowy umożliwia zainstalowanie obiektywów z gwintem M27, który posiadają zarówno obiektywy do jasnego, jak i do jasnego/ciemnego pola widzenia.

  • oświetlenie microLED lub halogenowe 50W lub 100 W;
  • 5-pozycyjny rewolwer obiektywowy, do jasnego i ciemnego pola
  • 4-pozycyjny rewolwer modułów optycznych
  • optyka korygowana na nieskończoność
  • techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast różniczkowo-interferencyjny (DIC lub C-DIC), polaryzacja, światło transmisyjne

Dostępny w następujących opcjach:

  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego
  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego z technikami kontrastującymi
  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego i przechodzącego

Przemysł metalurgiczny:

Zapisz się na nasz newsletter o mikroskopii

Nie przegap informacji o naszych najnowszych mikroskopach
i przykładach ich zastosowań w przemyśle.

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym stosowanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.
Potrzebujesz mikroskopu?