Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1


Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Vert.A1 to kompaktowy mikroskop odwrócony, skonstruowany do rutynowych badań dużych i ciężkich próbek przy użyciu wszystkich klasycznych technik obserwacyjnych, w świetle odbitym i przechodzącym.

System zarządzania światłem umożliwia sprawne dostosowanie poziomu oświetlenia i oszczędność energii.

Modułowa budowa umożliwia wzbogacenie podstawowego wyposażenia mikroskopu w okularowe siatki pomiarowe lub porównawcze, moduły ergonomiczne stoliki ślizgowe lub skaningowe.

W połączeniu z kamerą cyfrową i oprogramowaniem materiałowym umożliwia analizę wielkości ziaren, składników fazowych, grubości warstw czy też interaktywne pomiary charakterystycznych struktur.

Jego pięciopozycyjny rewolwer obiektywowy umożliwia zainstalowanie obiektywów z gwintem M27, który posiadają zarówno obiektywy do jasnego, jak i do jasnego/ciemnego pola widzenia.

  • oświetlenie microLED lub halogenowe 50W lub 100 W;
  • 5-pozycyjny rewolwer obiektywowy, do jasnego i ciemnego pola
  • 4-pozycyjny rewolwer modułów optycznych
  • optyka korygowana na nieskończoność
  • techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast różniczkowo-interferencyjny (DIC lub C-DIC), polaryzacja, światło transmisyjne

Dostępny w następujących opcjach:

  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego
  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego z technikami kontrastującymi
  • Axio Vert.A1 MAT do światła odbitego i przechodzącego

Przemysł metalurgiczny:

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.