Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Scope.A1


Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Scope.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Scope to standard w wyposażeniu laboratoriów. W pełni manualny statyw, występujący w różnych wersjach, zoptymalizowanych do wymaganych technik kontrastujących. Możliwych jest ponad 20 różnych kombinacji, bazujących na różnych odmianach i kompilacjach statywów. Zoptymalizowany, czyli szyty na miarę, bez zbędnych uchwytów pustych slotów, niewykorzystywanych elementów. Jednocześnie zapewniający wszystko to, czego wymaga się od profesjonalnego mikroskopu metalograficznego, a nawet więcej…

…wersja statywu vario, przełamuje stereotyp, iż do dużych gabarytów potrzebujemy mikroskopu odwróconego. Trzeba też pamiętać, iż każdy stolik mikroskopowy, również ten w mikroskopach odwróconych ma swoją nośność. W przypadku mikroskopu Axio Scope Vario, parametr ten jest nieistotny, gdyż przedmiot może być położony bezpośrednio na stole laboratoryjnym. Również w przypadku lekkich ale nierównych powierzchni mikroskop Axio Scope.A1 w wersji Vario będzie lepszym rozwiązaniem aniżeli mikroskop odwrócony.

  • oświetlenie halogenowe 100 W lub microLED;
  • 6-pozycyjny rewolwer obiektywowy, występujący w różnych kombinacjach
  • 6-pozycyjny rewolwer modułów optycznych lub 2-pozycyjny suwak modułów optycznych
  • optyka korygowana na nieskończoność
  • techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast różniczkowo-interferencyjny (DIC lub C-DIC), polaryzacja, fluorescencja, światło transmisyjne

Dostępny w opcjach:

  • Axio Scope.A1MAT LED z oświetlaczem typu LED
  • Axio Scope.A1MAT HAL z oświetlaczem typu halogen
  • Axio Scope Vario HAL ze statywem do dużych próbek

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.