Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Lab.A1


Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Lab.A1

Mikroskop metalograficzny ZEISS Axio Lab.A1 to podstawowy standard w wyposażeniu laboratoriów. W pełni manualny statyw do światła odbitego, umożliwiający zaadoptowanie większości technik kontrastujących to podstawowy wymóg stawiany w laboratoriach kontroli jakości.

Doskonała optyka połączona z szerokim polem widzenia mikroskopu, niezawodna mechanika układu ogniskującego i stolika mechanicznego wraz z achromatycznie korygowanym torem światła sprawiają, iż ten podstawowy model statywu zamienia się w niezawodne narzędzie mikroskopowe, doskonale obrazujące badane struktury.

Możliwości doposażenia mikroskopu w kamery cyfrowe oraz systemy analizy obrazu, przekształcą warsztat pracy z mikroskopem Axio Lab.A1 w pełni funkcjonale urządzenie analityczno-pomiarowe.

  • oświetlenie halogenowe 50 W;
  • 5-pozycyjny rewolwer obiektywowy,
  • 4-pozycyjny rewolwer modułów optycznych
  • optyka korygowana na nieskończoność
  • techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast różniczkowo-interferencyjny (C-DIC), polaryzacja,

Dostępny w podstawowej konfiguracji do światła odbitego.

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.