Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Mikroskopy jonowe to mikroskopy, które w odróżnieniu od mikroskopów elektronowych w celu zmniejszenia efektów falowych wykorzystują w miejsce elektronów jony. Poprzez kontrole i rejestrację oddziaływania wiązki jonów z badaną materią, za pomocą odpowiednich detektorów można otrzymać obraz próbki.

Mikroskop jonowy ZEISS Orion

Mikroskop jonowy ZEISS Orion

System ORION NanoFab jest kolejną generacją wielowiązkowego mikroskopu jonowego. Mikroskop pozwala na osiągnięcie ultra wysokiej rozdzielczości z dużą szybkością i ogromną precyzją. Jest to jedyny system, który posiada trzy, zintegrowane w jednym urządzeniu, emitery jonów (gal, hel, neon).

Mikroskop jonowy ZEISS Crossbeam

Mikroskop jonowy ZEISS Crossbeam

CrossBeam jest skaningowym mikroskopem dwuwiązkowym, bazującym na kombinacji działa jonowego, emitującego wiązkę jonów galu, z technologią emisji polowej Schottky’ego. Jest najwyższej klasy narzędziem do nanotomografii i nanotechnologii. Umożliwia więc zarówno przygotowanie jak i obserwację preparatów. Charakteryzuje się modułową konfiguracją systemu i precyzyjnym stolikiem, zmotoryzowanym w sześciu osiach.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Zadzwoń  +48 691 477 836 lub Napisz do mnie

O Mikroskopii dla przemysłu

MikroskopiaDlaPrzemyslu.pl, to witryna internetowa poświęcona produktom i rozwiązaniom optycznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym, w laboratoriach kontroli jakości oraz w zakładowych ośrodkach badawczych.